Treść artykułu

Zagraj w Euro Run i poznaj ciekawostki waluty euro

Chcesz, aby Twoje dziecko stało się ekspertem od europejskiej waluty? Europejski Bank Centralny stworzył grę dla dzieci, która pomoże młodym obywatelom Unii Europejskiej odkryć tajniki monet i banknotów euro.

Nauka poprzez zabawę, czyli na czym tak naprawdę polega EURO RUN?

W dobie internetu i gier komputerowych Europejski Bank Centralny stworzył grę dla najmłodszych obywateli Unii Europejskiej, która w prosty sposób uczy poprzez zabawę rozpoznawać monety wszystkich krajów członkowskich oraz pokazuje jak wyglądają zabezpieczenia europejskich banknotów. Euro Run to prosta platformówka, w której zdobywane są nowe poziomy trudności, a nagrody z magicznej skrzyni motywują najmłodszych do osiągania wyższych wyników. Oprócz nauki poprzez zabawę gra jest również świetnym pretekstem do nauki spostrzegawczości i szybkiego reagowania na to, co dzieje się na ekranie komputera.

Euro Run dla nauczycieli

Euro Run to nie tylko gra dla dzieci, to też idealna okazja dla nauczycieli na poprowadzenie w szkołach lekcji poglądowej na temat europejskiej waluty. Europejski Bank Centralny zadbał również o spójne materiały, które pozwolą wszystkim zainteresowanym pedagogom przeprowadzić wykład w szkołach. Na stronie gry widnieje prezentacja na temat waluty euro, istnieje również możliwość rejestracji i dowiedzenia się więcej na temat samych materiałów.