Treść artykułu

Prezentacje multimedialne

Nawigacja po świecie euro, poznaj wspólną walutę

„Droga do euro. Od pomysłu do portfela" - część 1

Dowiedz się więcej o historii wspólnej waluty. Czy wiesz w ilu krajach oficjalnym środkiem płatniczym jest waluta euro? Skąd wziął się pomysł na nazwę euro i co dokładnie przedstawiają symbole na europejskich banknotach i monetach?

Dowiedz się więcej na www.euro.nbp.pl.

Historia euro w pigułce

„Droga do euro. Od pomysłu do portfela" - część 2

Druga część cyklu „Droga do euro. Od pomysłu do portfela" prezentuje drogę europejskiej waluty poprzez stworzone traktaty i wspólnoty. Jak zaczęła się historia euro i dlaczego tak ważne dla wspólnej waluty było utworzenie np. Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali?

Dowiedz się więcej na www.euro.nbp.pl.

Polska a euro

„Droga do euro. Od pomysłu do portfela" – część 3

Jaka jest droga Polski do waluty euro? Od czego wszystko się zaczęło? Trzecia część cyklu opowiada pełną drogą Polski do wspólnej waluty poprzez integrację ze strukturami europejskimi, wstąpienie Polski do Unii Europejskiej, spełnienie kryteriów konwergencji, aż do pełnej integracji.

Dowiedz się więcej na www.euro.nbp.pl.

Eurodylematy

„Droga do euro. Od pomysłu do portfela" - część 4

Rozwiewamy wątpliwości dotyczące europejskiej waluty. Czy Polska musi wejść do strefy euro? Kiedy dokładnie złoty zamieni się z euro i jak zmienią się w Polsce ceny po jego wprowadzeniu? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące wspólnej waluty euro.

Dowiedz się więcej na www.euro.nbp.pl.